عضو کمیته علمی کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی:

ظرفیت های علمی پژوهشگاه برای برگزاری کنفرانس کم نظیر است

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه گفت: خوشبختانه پژوهشگاه با توجه به اینکه به طور مداوم و عمیق براساس توسعه علوم دینی فعالیت می کند پشتوانه خوبی برای برگزاری کنفرانس دارد
۲۷ تیر ۱۳۹۹ | ۰۲:۴۵ کد : ۳۷۱۱۱ اخبار کنفرانس
رئیس دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه که از مشاوران علمی کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی است بر دو نکته استفاده از ظرفیت های بومی و توجه به کیفیت مقالات را دو اصل مهم در برگزاری کنفرانس دینی مطرح کرده است.
ظرفیت های علمی پژوهشگاه برای برگزاری کنفرانس کم نظیر است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه ودانشگاه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر واعظی در نشست کمیته علمی کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با اشاره به ظرفیت های علمی و پژوهشی متنوع پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در حوزه معرفت دینی گفت: ما هم در دفتر تبلیغات اسلامی از بهره گیری از ظرفیت های بومی وداخلی برای ایجاد پشتوانه علمی برای همایش تجربه بسیار موفقی داشته ایم.
وی با اشاره به وجود گروه های پژوهشی متنوع و با کیفیت در پژوهشگاه گفت: به نظرم اگر بتوان با تشکیل کارگروه های تخصصی برای هر گروه دستاوردها و برگزیده های پژوهشی را شناسایی و در اختیار کنفرانس قرار داد برنامه بسیار پربار و با کیفیتی خواهد بود.
عضوکمیته علمی کنفرانس با بیان اینکه با وجود مجازی بودن و شرایط خاص کشور نباید زیاد به فراخوان بیرونی تکیه کرد گفت: واقعا در برگزاری کنفرانس های دینی اصل اساسی باید کیفیت و نوآوری در محتوای مقالات مهم باشد و تعداد و فراوانی مقالات اهمیت خاصی ندارد.
حجت الاسلام واعظی با اشاره به اهمیت توسعه معرفت دینی در حوزه علوم انسانی گفت: برای برگزاری کنفرانس های دینی باید جامعه مخاطبان شناسایی و به بهترین نحو به آنها اطلاع رسانی کرد.
یاد آور می شود، کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با 4 محور اساسی در زمینه های نقش معرفت دینی در پارادایم علوم انسانی، معرفت دینی و رشته های مختلف علوم انسانی، وضعیت شناسی مطالعات دین و علوم انسانی و معنویت و علوم انسانی تا تاریخ 15 مردادماه سال جاری چکیده مقالات و تا تاریخ 15 شهریور اصل مقالات را پذیرفته و طبق اعلام دبیرخانه کنفرانس در اولین روز آبان ماه سال 99 به صورت مجازی کنفرانس را با مدعوین خارجی و داخلی برگزار خواهد کرد.


نظر شما :