رئیس کنفرانس های بین المللی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه:

پژوهشگاه نماد توسعه معرفت دینی در علوم انسانی است

رئیس پژوهشگاه حوزه و دانشگاه با بیان اینکه علوم انسانی باید در جامعه کاربرد داشته باشد گفت: توسعه معرفت دینی در علوم انسانی در بستر تبادل نظر و هم افزایی با اندیشمندان و فرهیختگان شایسته دنیا امکان پذیر است.
۰۱ آبان ۱۳۹۹ | ۱۳:۴۲ کد : ۳۷۲۳۱ اخبار کنفرانس
تعداد بازدید:۳۴۴
حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی محمد حکیمیان در مراسم آغاز به کار کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی که به صورت وبیناری در پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزارشدگفت: علوم انسانی با تبادل نظر و ارتقا دادن به گام های علمای پیشین می تواند حیات داشته باشد.
پژوهشگاه نماد توسعه معرفت دینی در علوم انسانی است

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، حجت الاسلام دکتر حکیمیان با اشاره به اینکه تاسیس پژوهشگاه حاصل تلاش و تفکر حضرت امام خمینی(ره) برای وحدت حوزه و دانشگاه بود گفت: این پژوهشگاه زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با 4 پژوهشکده در حوزه علوم انسانی فعالیت می کند.
رئیس کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با تاکید براینکه پژوهشگاه در راستای خلق علوم انسانی اسلامی فعالیت می کند گفت: خوشبختانه انتشار بیش از 540 عنوان کتاب که 154 عنوان آن در سطوح عالی دانشگاهی تدریس می شود و 250 عنوان آن نیز منبع اساتید و دانشجویان کارشناسی ارشد است نشانه هایی از این فعالیت است.

حجت الاسلام حکیمیان با بیان اینکه علوم انسانی باید توانایی حل مساله داشته باشد گفت: برای همین در حوزه روان شناسی با راه اندازی یک کلینیک تخصصی توانایی خدمت رسانی به 140 هزار ساکن شهرپردیسان را داریم و 12 نوع کارگاه آموزشی برای اساتید و نخبگان حوزه روان شناسی راه اندازی کرده و مدرک رسمی می دهیم.

وی ضمن اشاره به راه اندازی یک مجموعه راهبردی برای رفع معضل اعتیاد و طلاق با کمک استانداری و پارک علم و فناوری استان هرمزگان گفت: در استان قم نیز با راه اندازی یک دفتر تسهیل گری، 25 هزار نفر از اهالی منطقه امین آباد قم می توانند مسائل حاد اجتماعی و خانوادگی خود را در این دفتر حل و فصل کنند.

ضرورت توسعه علوم انسانی اسلامی
رئیس کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی با تاکید براینکه تبادل نظریات در عرصه بین المللی در حوزه علوم انسانی یک ضرورت مهم است گفت: اگر امروز انقلاب اسلامی ایران می تواند در مقابل استکبارجهانی قد علم کند و با زورگویی مقابله کند با تکیه بر آیات و روایات و تمسک به آیه شریفه 69 سوره مبارکه عنکبوت:« وَالَّذِینَ جَاهَدُوا فِینَا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنَا» است.

وی با بیان اینکه قرآن به ما یاد می دهد با قرار گرفتن در مسیر الهی می توانیم به معرفت کمال گرا دست پیدا کنیم گفت: امروز عقلای عالم ایران اسلامی را ستایش می کنند و نباید تحت تاثیر سیاه نمایی عده ای از رسانه های غربی قرار بگیریم.

حجت الاسلام حکیمیان با تاکید براینکه برگزاری همایش بین المللی های در حوزه نقش معرفت دینی در علوم انسانی به اشاعه و ارتقای ارزش های دینی در جهان اسلام کمک می کند گفت: اسلام به ما یاد داده است که حضور در اجتماع و توجه به جماعت می تواند مسلمانان را قوی و ما را در مقابل استکبارجهانی مقاوم کند.
کنفرانس بین المللی نقش معرفت دینی در علوم انسانی؛ از گفتگو تا تاسیس علم دینی از 29مهر تا 7 آبان ماه با برگزاری 5 پنل تخصصی با حضور 29 سخنران داخلی و خارجی به صورت وبیناری در حال برگزاری است و علاقه مندان می توانند از طریق سایت http://rihu.ac.ir/fa لینک های ارتباطی و فهرست کامل پنل های تخصصی کنفرانس را دریافت کنند.

 

 


نظر شما :